Лого на заштитен знак SAMSUNG Samsung специјализирана за производство на широк спектар на потрошувачка и индустриска електроника, вклучувајќи апарати, уреди за дигитални медиуми, полупроводници, мемориски чипови и интегрирани системи. Таа стана едно од најпрепознатливите имиња во технологијата и произведува околу една петтина од вкупниот извоз на Јужна Кореја. Нивниот службеник webстраницата е Samsung.com

Подолу можете да најдете директориум со кориснички прирачници и упатства за производите на Samsung. Производите на Samsung се патентирани и заштитени под брендовите Самсунг Електроникс копродукции, ООД

ИНФОРМАЦИИ

 • Адреса на САД: 85 Патот на челинџер
  Риџфилд парк, NJујорк 07660
  Соединети Држави
 • Телефонски број: + 1 201-229-4000
 • Факс број: -201 229 4029-
 • Е-пошта: Кликни тука
 • Број на вработени: 6405
 • основана: 13 јануари 1969
 • Основач: Ли Бјунг-Чул

Samsung WW25B6900AW Washer User Manual

This user manual is for the Samsung WW25B6900AW washer and contains all the necessary information to set up and operate the appliance. Learn how to properly use features such as the steam function and self-cleaning cycle. Download the manual today for easy reference.

SAMSUNG BP81-00631A-00 Smart Portable Projector User Guide

Learn how to use the Samsung BP81-00631A-00 Smart Portable Projector with this detailed user manual. Discover how to project content onto a flat surface, adjust the projection angle, and select the appropriate screen size and projection distance for your environment. Keep the sensor area clear of dust and foreign matter for optimal performance.

SAMSUNG Galaxy A53 5G Mobile Phones User Guide

Learn how to operate the Samsung Galaxy A53 5G mobile phone with this user manual. Discover the device's water and dust resistance, diagnostic software, and FCC certification information. Follow step-by-step instructions on setting up and using the device, including inserting the SIM card and finding the user manual. Safeguard your device with information found in the Terms & Conditions. Visit Samsung's website for battery disposal information.

Упатство за употреба на клима уред SAMSUNG AM 220 FNHDEH

Добијте ги сите потребни информации за клима уредот Samsung AM 220 FNHDEH со ова упатство за употреба. Откријте ги неговите моќни можности за ладење и греење, тенок дизајн од типот на канал и флексибилни опции за инсталација. Обезбедете безбедно и ефикасно работење со вклучените упатства за употреба и безбедносни мерки на претпазливост. Кажете им збогум на топлите летни денови и ноќи со вашиот нов клима уред Samsung.

SAMSUNG NE63CB831512 Smart Slide In Electric Range with Air Fry and Convection User Manual

Научете како да го користите Samsung NE63CB831512 Smart Slide In Electric Range with Air Fry и Convection преку неговото упатство за употреба. Откријте ги карактеристиките на овој паметен апарат, вклучувајќи го неговото поврзување со Wi-Fi и гласовна контрола, технологијата Air Fry и технологијата за конвекција за рамномерни резултати при готвењето и печењето. Следете ги едноставните чекори за да се поврзете на вашата домашна Wi-Fi мрежа и користете ја функцијата Air Fry за поздрави оброци со помалку масло.

Упатство за употреба на паметен телефон SAMSUNG Note 20 Ultra Series

Ова упатство за корисникот дава упатства за замена на ЛЦД-екранот од серијата Samsung Note 20 Ultra со склоп на дигитализиран допир со дисплеј на рамка. Висококвалитетниот комплет за замена вклучува црн LCD дисплеј и алатки 9 во 1. Пред да купите, изберете ја вистинската боја и опција и гледајте видео со упатства за правилна инсталација. Тестирајте го производот пред и по инсталацијата за оптимални перформанси.

Упатство за употреба на SAMSUNG UE75CU7100KXXU UHD 4K HDR за паметна телевизија

Научете како да се движите низ функциите на вашиот Samsung UE75CU7100KXXU или UE85CU7100KXXU UHD 4K HDR паметен телевизор со ова упатство за употреба. Откријте ги функциите на стандардните и напредните далечински управувачи, вклучувајќи ги прилагодувањата на јачината на звукот и каналот, стартувањето на апликациите и контролите за репродукција.