Subzero SZ-HICAST-M1 Упатство за употреба на звучници со модуларна колона PA

Learn how to use the SUBZERO SZ-HICAST-M1 Modular Column PA Speaker with this comprehensive user manual. Discover the key features and safety precautions for optimal performance. Download now.

MONSTER MNX6 X6 Rockin Roller PA Speaker Упатство за употреба

Звучникот MNX6 X6 Rockin Roller PA е сè-во-едно звучник за забава со LED дисплеј, USB-порта и контроли за микрофон. Совршен за настани, доаѓа со жичен микрофон и држач за статив. Користете го копчето Извор за да се префрлате помеѓу изворите на музика и да ги прилагодите нивоата на звук со копчињата Bass/Treble и Master Volume. Започнете ја забавата со звучникот Monster Rockin' Roller Party.

Упатство за употреба за QFX LMS-100 Dual 8-инчен пренослив PA звучник

Научете како да го користите QFX LMS-100 Dual 8-инчниот пренослив PA звучник со ова информативно корисничко упатство. Откријте ги неговите функции Bluetooth и True Wireless Stereo, упатства за полнење на батеријата и многу повеќе. Извлечете го максимумот од вашиот пренослив PA звучник LMS-100.

JBL EON712 Упатство за употреба на 12-инчен звучник со напојување со PA

Ова упатство за корисникот опфаќа безбедносни упатства, информации за нега и чистење, како и известување за WEEE за серијата JBL EON712 од 12-инчни PA звучници со напојување. Научете како да избегнете оштетување од влага и прекумерни нивоа на SPL за да ги одржувате вашите најдобри перформанси на звучникот.

Упатство за употреба на системот за звучници MONACOR ESP-232SW, ESP-232WS PA

Научете како да инсталирате и ракувате со системите за звучници MONACOR ESP-232SW и ESP-232WS PA со ова сеопфатно упатство за употреба. Совршени за надворешни поставки, овие двонасочни системи на звучници се отпорни на атмосферски влијанија и разноврсни, погодни и за работа од 2 V и 100 Ω. Чувајте ја вашата опрема безбедна и подобрете го вашиот PA систем со овие сигурни звучници.

qtx PAL10 Пренослив PA звучник со LED FX и корисничко упатство за микрофон

Дознајте за преносливите PA звучници PAL8 и PAL10 со LED FX и микрофон преку официјалното упатство за корисникот. Овој водич вклучува важни безбедносни мерки на претпазливост, содржина на пакетот и упатства за чистење. Броевите на моделот 178.960UK и 178.961UK се опфатени во овој сеопфатен прирачник.

Упатство за употреба на системот за пренослив Bluetooth PA звучник Pyle PBMSPG82

Откријте го системот за пренослив Bluetooth PA звучник Pyle PBMSPG82 - совршено решение за настани или собири. Со врвна моќност од 1200 W, 2 сабвуфери, 3 звучници и високотонец од 1", тој обезбедува одличен стерео звук и бас. Неговата вистинска безжична стерео конекција и разнобојните диско светилки го прават уште поимпресивен. Без разлика дали го користите внатре или на отворено , овој целосно пренослив систем е лесен за употреба и доаѓа со далечински управувач. Проверете го упатството за употреба за повеќе детали.

Упатство за употреба на 115-насочен активен звучник behringer B2D

This user manual provides important safety and installation instructions for the Behringer B115D 2-Way Active PA Speaker. It includes warnings about electric shock, fire, and moisture exposure, as well as advice for qualified service personnel. Keep these instructions handy for reference.

Упатство за употреба на системот за звучници Pyle PHP18DJT караоке PA

Дознајте сè за системот за звучници Pyle PHP18DJT Karaoke PA со ова упатство за употреба. Овој пренослив звучник што се полни има моќност од 600 вати, Bluetooth конективност и сабвуфер од 8 инчи за бум бас. Со безжичен микрофон и LED светла, овој звучник е совршен за караоке забави.

PYLE PPHP2614B Упатство за употреба со двоен пренослив PA звучник од 6 инчи

Научете како да ракувате со PPHP2614B и PPHP2814B со двојни 6-инчни преносливи PA звучници со ова упатство за корисникот. Вклучува информации за вградената батерија на полнење, MP3/USB/MicroSD/FM радио и усогласеноста со FCC. Одржувајте ја вашата забава со овие звучници MAX од 240 вати.