SOUNDBOKS-=Go-Portable-Bluetooth-Performance-Speaker-Splashproof-Shockproof-and-Powerful-LOGO

SOUNDBOKS Go – Пренослив Bluetooth перформанси Speak $er, отпорен на прскање, отпорен на удари и моќен

SOUNDBOKS-=Go-Portable-Bluetooth-Performance-Speaker-Splashproof-Shockproof-and-Powerful-img

спецификации

 • пакет Димензии 
  X x 21.26 15.75 13.78 инчи
 • точка Тежина 
  20 фунти
 • Батерии 
  Потребни се 1 литиум-јонски батерии
 • Технологија за поврзување 
  Bluetooth
 • Извор на енергија 
  Батериски погон
 • Метод на контрола 
  стан
 • Тип на звучникот 
  Вуфер
 • Возачка единица
  Вуфер 1 × 10 инчи
 • Бренд 
  SB

Вовед

Ова е помала верзија на Bluetooth Performance Speaker. Со одличната заменлива батерија и звук што му пркоси на малите, сепак е моќен, издржлив и навистина пренослив. Овој звучник е преполн со изненадувања, можности и способност да прави сè што го прави SOUNDBOKS SOUNDBOKS. Team Up ви овозможува да поврзете дополнителни SOUNDBOKS (Ген. 3) звучници за извонредно безжично музичко искуство. Поврзете се со апликацијата SOU NDBOKS за да добиете пристап до многу функции, вклучително и ажурирања на перформансите за нови звуци, контроли и безбедност, меѓу другото.

Искусете го звукот на ниво на концерт со неверојатна јасност, јасни високи тонови, + длабок бас со ефективен фреквентен опсег од 40 Hz – 20 kHz — со две континуирани 72 вати – Класа D ampлајфикатори, еден вуфер од 10 инчи и еден високотонец од 1 свилена купола. Со играње од 40 часа и полнење од 3.5 часа, батеријата лесно се менува. Сите производи на SOUNDBOKS се компатибилни. Користете ја нашата бесплатна апликација за да го поврзете вашиот звучник со кој било уред со Bluetooth - како и до 5 SOUNDBOKS звучници - за неверојатно моќен звучен систем.

ПРЕНОСНОСТ НА СЕКОЈ

Пакување, фрлање, нишање и влечење се сите зборови што ми паѓаат на ум кога размислувате за оваа ставка. Go не е како сите други SOUNDBOKS во однос на преносливоста, бидејќи се вклопува на задното седиште, на багажникот за велосипеди и преку вашето рамо. Ранецот не е ни потребен.

Квалитетот на звукот е одличен.

Звучи шокантно тивко кога првично го репродуцирате при ниска јачина. Ова продолжува додека не достигне половина гласност, во тој момент станува гласно, но јас слушнав еквивалентни јачини од многу помали звучници. Работите стануваат многу гласни и многу брзо откако ќе достигнете 50%. Се чувствува повеќе како логаритамски раст отколку линеарен. Секоја секција LED има два покачувања на гласноста, а стоењето пред звучникот ги оштетува вашите уши додека да достигнете до 7/11. Потоа ќе сакате да застанете зад него, да ја кренете музиката и да трчате... Можете да спарите две од нив за стерео да слушате музика од посебна состојба. Можете безжично да поврзете пет од нив за да слушате од друга земја.

НАДРАЖЛИВОСТ + АПЛИКАЦИЈА

Овозможете Bass+, доделете стерео одговорности во режимот TeamUP, бирајте звуци и повеќе со помош на апликацијата. Плус, добијте надградби на фирмверот за перформанси што целосно ги трансформираат вашите SOUNDBOKS од внатре кон надвор.

ШТО СЕ СОДРЖИ ВО АПЛИКАЦИЈАТА?

 • DIREKT е дел од новиот бран на слушање искуства кои не се контролирани од алгоритми (достапно само на iOS). Оваа платформа им овозможува на сопствениците на SOUNDBOKS Gen. 3 и SOUNDBOKS Go неспоредлив пристап до подиумите за танцување и грамофоните ширум светот. Не е на барање, но секогаш е подготвен за забава.
 • Ќе можете да ја отворите апликацијата SOUNDBOKS во кој било петок или сабота навечер и да пренесувате сетови за викенд од некои од нашите омилени уметници - директно од палубите во клубовите и студијата низ Копенхаген, Барселона, Лондон, Лос Анџелес и пошироко.
 • Секоја од етикетите, клубовите и уметниците со кои соработуваме за да го оживееме DIREKT ќе им понуди разновидна палета на жанрови, темпо, децении и потекло на вашите звучници.

Најчесто поставувани прашања

 • Кој Bluetooth звучник е најмоќен за парите?
  SOUNDBOKS Go – Преносен звучник со изведба на Bluetooth, отпорен на прскање, отпорен на удари и моќен е резултат на сликата за SOUNDBOKS Go – Преносен звучник со перформанси Bluetooth, отпорен на прскање, отпорен на удари и моќен. Bluetooth звучникот SOUNDBOKS (генер. 3) е најгласниот што сме го тестирале. Бидејќи овој огромен звучник за забава се напојува со батерии, можете да го носите надвор без да треба да го приклучувате.
 • Која е точно разликата помеѓу Soundboks 2 и Soundboks 3?
  SOUNDBOKS (Ген. 3) може да достигне ниво на јачина од 126 dB, што е зголемување за 4 dB во однос на SOUNDBOKS (Ген. 2). (Бит. 2). Врвната вредност на сигналот со розова бучава добиен на растојание од 1 метар се користи за да се изврши мерењето (пондерирана C).
 • Дали Soundboks е водоотпорен?
  Едно од најчесто поставуваните прашања што ги добиваме е дали SOUNDBOKS е водоотпорен Bluetooth звучник. И, иако едноставниот одговор е дека SOUNDBOKS не се водоотпорни, има многу повеќе од тоа. Затоа, да навлеземе малку подлабоко за да видиме дали можеме да ја расветлиме ситуацијата.

Остави коментар

Вашата е-маил адреса нема да биде објавена