ПОТРЕСНО

SOAR NCAA Texas A&M Aggies ShockBox XL Безжичен Bluetooth звучник

SOAR-NCAA-Texas-A&M-Aggies-ShockBox-XL-Wireless-Bluetooth-Speaker

спецификации

 • Бренд: ПОТРЕСНО
 • БРОЈ НА МОДЕЛ: NCAA-BTH-TXA
 • ТЕХНОЛОГИЈА НА КОНЕКТИВНОСТ: Bluetooth, помошен, USB
 • ТЕХНОЛОГИЈА НА КОНЕКТИВНОСТ: Bluetooth, помошен, USB
 • РЕЖИМ НА АУДИО ИЗЛЕЗ: Стерео
 • BLUETOOTH: 5. 0
 • БЕЗЖИЧЕН опсег: 30 стапки.
 • ВРЕМЕ НА РАБОТА: 5 часа
 • ДИМЕНЗИИ НА ПАКЕТ: X x 9.88 6.81 3.94 инчи
 • Тежина на производот: 1.34 фунти
 • БАТЕРИ: 1 литиум-јонска батерија

Вовед

Лесниот (само 27 унци!) звучник е дизајниран за употреба дома или во движење и има горна рачка за максимална преносливост. Добивате брз пристап до 5 режими на слушање, како и опции за песна и јачина на звук. Покажете го вашиот тимски дух со дотерување на играта на вклученото FM радио или со спарување на два звучници за целосно искуство со опкружувачки звук. Користете жична врска со вградените влезови за AUX, USB и TF картичка или поврзете се безжично преку Bluetooth. Ова е повеќе од обичен звучник; има вграден микрофон кој може да се користи за остварување и прифаќање телефонски повици.

Како работиме

Бидејќи Bluetooth звучниците се без жица, се што треба да направите е да го спарите звучникот со Bluetooth-от на телефонот или таблетот за да започнете да ја слушате вашата омилена музика! Слично на радио во автомобил, безжичниот Bluetooth звучник ја користи оваа технологија. Не бара кабли бидејќи е директно поврзан со изворот на звук.

КАКО ДА СЕ ПОСТАВИ

 • Од горниот дел на екранот, повлечете надолу.
 • Допрете Bluetooth и задржете го.
 • За да спарите нов уред, допрете. Ако Спарете го новиот уред не е таму, одете во „Достапни уреди“ или притиснете Повеќе. Освежи.
 • Изберете го уредот со Bluetooth што сакате да го поврзете со вашиот уред со допирање на неговото име.
 • Внимавајте на сите насоки прикажани на екранот.

КАКО ДА СЕ РЕСЕТИРА

истовремено притиснете ги и држете ги копчињата за напојување и јачина на звук „-“ најмалку шест секунди. Звучникот потоа треба да се исклучи откако ќе слушнете тон што покажува дека ресетирањето е успешно. Вашиот звучник ќе се врати на стандардните поставки по ова ресетирање. Користете го копчето за вклучување за да го рестартирате звучникот.

КАКО ДА ПОПРАВИТЕ БЛУТУТ ЗВУЧНИК КОЈ НЕ СЕ ВКЛУЧИ

 • Проверете дали вашиот звучник има доволно енергија.
 • Проверете дали USB AC адаптерот е цврсто (не лабаво) прикачен на звучникот и ѕидниот штекер.
 • Држете го копчето за вклучување додека чекате да се вклучи звучникот.

Најчесто поставувани прашања

Како да знам кога батеријата во мојот Bluetooth звучник е полна?

Ред LED светла на предниот дел од звучникот ќе се вклучат штом ќе се приклучат и ќе останат вклучени додека не заврши полнењето.

Зошто мојот безжичен звучник не функционира?

Јачината на звукот на двата уреди треба да се зголеми. Осигурете се дека музиката се репродуцира на вашиот изворен уред. Поместете го Bluetooth звучникот колку што можете подалеку од метални предмети и други потенцијални гаџети кои предизвикуваат пречки. Проверете дали ништо не е приклучено во AUDIO IN приклучокот на безжичниот звучник.

Зошто Bluetooth не може да ги лоцира уредите?

Одете во Поставки > Систем > Напредно > Опции за ресетирање > Ресетирај Wi-Fi, мобилен и Bluetooth на уредите со Android. За уредите со iOS и iPadOS, прво ќе треба да го прекинете спарувањето на секој уред, а потоа да го рестартирате телефонот или таблетот со одење до Поставки > Bluetooth, избирајќи ја иконата за информации, а потоа изберете Заборави го овој уред за секој уред.

Може ли Bluetooth звучник да се преполни?

Не, штом полначот и батеријата постигнат рамнотежа, уредот ќе го прекине колото за полнење. Батеријата ќе се префрли од пливачка (не се полни) на полнење, меѓутоа, ако го држите звучникот приклучен за постојано да се полни, штом нивото на батеријата падне веднаш под јачината на пловиотtage.

Мојот Bluetooth звучник се полни, но дали можам да го користам?

Да. Без да ја загрозите батеријата, можете да го користите вашиот Bluetooth звучник додека се полни. Кога го користите звучникот за прв пат, треба целосно да го наполните додека е исклучен за да можете да го проверите траењето на батеријата.

Колку долго треба да се полни Bluetooth звучникот?

На внатрешната батерија на звучникот Bluetooth® и требаат три (3) часа за целосно да се наполни од мртва батерија.

Без WiFi, дали безжичните звучници можат да функционираат?

Wi-Fi наспроти Bluetooth функционира без Wi-Fi. Всушност, Bluetooth и Wi-Fi извршуваат споредливи задачи бидејќи и двете безжично ги поврзуваат уредите во близина.

Може ли Bluetooth звучниците да се користат без интернет?

Наместо интернет конекција, Bluetooth-брановите се со краток домет. Ова значи дека не ви треба план за податоци или дури и мобилна врска за Bluetooth да функционира насекаде каде што имате два компатибилни уреди.

Зошто трепка синото светло на мојот Bluetooth звучник?

Силна врска може да биде означена со сино светло што трепка постојано. Слушалките може да се во режим на спарување ако имаат бавно сино светло што пулсира. Црвените и сините светла што трепкаат се најтипична шема на светло за режим на спарување.

Што се случува ако Bluetooth звучникот е преполнет?

Модерните батерии имаат софистицирани сензори кои спречуваат преполнување, но тоа не гарантира дека ако ја оставите батеријата закачена во полначот нема да и наштети. Еден циклус на полнење е завршен кога батеријата е целосно наполнета; батеријата може целосно да се наполни само одреден број пати пред да биде непоправлива штета.

Видео

Остави коментар

Вашата е-маил адреса нема да биде објавена Задолжителните полиња се означени со *