PHILIPS

PHILIPS TAB7207 Звучна лента со 2.1 канали со безжичен сабвуфер

PHILIPS-TAB7207 2.1-канален-звучна лента-безжичен-сабвуфер

Богат звук за секој детал

Оваа фантастична лента за звук со 2.1 канали со сабвуфер безжично поврзување носи вистински кино звук во вашата дневна соба. Dolby Digital Plus обезбедува неверојатен сараунд звук и два дополнителни високотонци ви овозможуваат да ги проширите звуцитеtage уште подалеку.

Извонредно кино искуство 

 • Dolby Digital Plus испорачува кино сараунд звук
 • 2.1 канали. Безжичен сабвуфер од 8 инчи за подлабок бас
 • Два аголни звучници за поширок звук

Поврзување и погодност

 • Погодно поврзете ги сите ваши омилени извори
 • Поврзете се преку HDMI ARC, оптички влез, BT, аудио влез или USB
 • Режим на EQ на стадионот. Донесете го стадионот дома
 • HDMI ARC. Контролирајте ја звучната лента со далечинскиот управувач на ТВ
 • Roku TV Ready™. Едноставно поставување. Еден далечински карактеристичен изглед. Лесна контрола
 • Карактеристичен геометриски дизајн. Лесно поставување
 • Работете преку контролите на допир на лентата за звук
 • Ставете на вашата ТВ маса, theид или на која било рамна површина
 • Philips Easylink за удобна контрола

Определување

2.1 канали. Сабвуфер од 8 инчиPHILIPS-TAB7207 2.1-канален-звучна лента-безжичен-сабвуфер-1

Оваа звучна лента со 2.1 канали и безжично поврзување, 8-инчен сабвуфер ве ставаат во центарот на дејството, опкружувајќи ве со богат и виртуелен опкружувачки звук без разлика што гледате или слушате. Одберете го секој детаљ и изгубете се во мешавината!

Dolby Digital Plus
Виртуелизирајте го кино искуството во вашиот дом. Оваа лента за звук ја користи технологијата Dolby Digital Plus за да ве потопи во брановите на виртуелен опкружувачки звук. Кристалната јасност и одличните детали значат дека можете да се вклучите со вашите медиуми како никогаш досега.

Пошироки звуциtagePHILIPS-TAB7207 2.1-канален-звучна лента-безжичен-сабвуфер-2

Проширете го звукот! Два дополнителни звучници со високотонец на двата краја на лентата за звук го прошируваат звукот за да ви дадат јасно раздвојување на инструментите. Изберете ги лесно и слушнете го секој инструмент во оркестарот како навистина да сте во салата!

Режим на EQ на стадионот
Искусете ја возбудата на спортовите во живо, токму таму во вашата дневна соба. Стадионот EQ режим ве потопува во амбиентална бучава од гужва, исто како што седевте на стадионот! Бидете воодушевени од секој клучен момент и сè уште слушајте кристално чист коментар.

Поврзете ги вашите омилени извори
Пренесувајте плејлисти од вашиот мобилен уред преку Bluetooth. Вашите медиуми звучат побогато, подлабоко и појасно преку оваа феноменална лента за звук и сабвуфер. Може да се поврзете и преку аудио влез, оптички, HDMI ARC или да користите USB-уред за музика.

Roku TV Ready™PHILIPS-TAB7207 2.1-канален-звучна лента-безжичен-сабвуфер-3

Овој звучник на Philips е сертифициран за Roku TV Ready. Тоа значи дека ќе уживате во едноставно поставување, едно далечинско и брзи поставки кога ќе го спарите со телевизор Roku. Roku, логото Roku, Roku TV, Roku TV Ready и логото Roku TV Ready се трговски марки и/или регистрирани заштитни знаци на Roku, Inc. Овој производ е поддржан од Roku TV Ready во Соединетите Американски Држави, Канада, Мексико, Кралството и Бразил. Земјите се предмет на промени. За најактуелниот список на земји во кои овој производ е поддржан од Roku TV Ready, ве молиме е-пошта
rokutvready@roku.com.

Philips Easylink
Оваа фантастична лента за звук ја карактеризира Philips Easylink технологијата за максимална леснотија и практичност. Без разлика дали сакате да ги прилагодите режимите за EQ, бас, високи тонови, поставките за јачина на звукот на вашиот уред или лентата за звук, потребен е само еден далечински управувач!

Звучна лента 2.1 со безжичен сабвуфер
Безжичен сабвуфер од 520 W Max 2.1 CH, Dolby Digital Plus, HDMI ARC

спецификации

Звучници 

 • Број на звучни канали: 2.1
 • Предни возачи: 2 полн опсег (L + R), 2 високотонци (L + R)
 • Фреквентен опсег на звучната лента: 150 – 20 k Hz
 • Импеданса на звучната лента: 8 оми
 • Вид сабвуфер: Активен, Безжичен сабвуфер
 • Број на вуфери: 1
 • Дијаметар на вуфер: 8″
 • Надворешно куќиште за сабвуфер: бас рефлекс
 • Фреквентен опсег на сабвуферот: 35 – 150 Hz
 • Импеданса на сабвуферот: 3 оми

поврзување 

 • Bluetooth: Приемник
 • Верзија за Bluetooth: 5.0
 • Bluetooth проfiles: A2DP, AVRCP, поддршка за повеќе точки (повеќе парови), формат на стриминг: SBC
 • EasyLink (HDMI-CEC)
 • HDMI излез (ARC) x 1
 • Оптички влез x 1
 • Аудио во: 1x3.5mm
 • Репродукција на USB
 • Поврзување на безжичен звучник: сабвуфер
 • Стандард DLNA: Не
 • Паметен дом: Нема

звук 

 • Излезна моќност на системот за звучници: 520W макс / 260W RMS
 • Вкупно хармонично изобличување: <=10%
 • Поставки за еквилајзер: Филм, Музика, Глас, Стадион
 • Подобрување на звукот: Контрола на високи тонови и бас

Поддржани аудио формати 

 • HDMI ARC: Dolby Digital, Dolby Digital plus, LPCM 2ch
 • Оптички: Dolby Digital, LPCM 2ч
 • Bluetooth: SBC
 • USB: MP3, WAV, FLAC

погодност 

 • EasyLink (HDMI-CEC): Канал за враќање аудио, автоматско мапирање на аудио влез, мирување со еден допир
 • Ноќен режим: Не
 • Далечински управувач

дизајн 

 • Боја: црна
 • Монтажа на Wallид

Моќ 

 • Автоматско подготвеност
 • Напојување на главната единица: 100-240V AC, 50/60 Hz
 • Моќност на подготвеност на главната единица: <0.5 W
 • Напојување на сабвуфер: 100-240V AC, 50/60 Hz
 • Моќност во мирување на сабвуфер: <0.5 W

додатоци 

 • Вклучени додатоци: Кабел за напојување, далечински управувач (со батерија), држач за монтирање на ѕид, водич за брз почеток, гарантен лист од целиот свет

димензии 

 • Главна единица (Ш x В x Д): 800 x 65 x 106 mm
 • Тежина на главната единица: 2.1 kg
 • Сабвуфер (Ш x В x Д): 150 x 400 x 300 mm
 • Тежина на сабвуфер: 4.74 kg

Димензии на пакувањето 

 • UPC: 8 40063 ​​20261 0
 • Димензии на пакувањето (Ш x В x Д): 18.1 x 7.3 x 38.2 инчи
 • Димензии на пакување (Ш x В x Д): 46 x 18.5 x 97 cm
 • Бруто тежина: 8.64 кг
 • Бруто тежина: 19.048 кг
 • Нето тежина: 7.139 кг
 • Нето-тежина: 15.739 lb
 • Тежина на тара: 1.501 кг
 • Тежина на тара: 3.309 lb
 • Вид на пакување: Картон
 • Вид на поставување полица: Поставување
 • Вклучен број на производи: 1

Надворешна картон 

 • ГТИН: 1 08 40063 20261 7
 • Број на пакувања на потрошувачи: 2

© 2022 Конинклијке Филипс НВ
Сите права се задржани.
Спецификациите може да се променат без претходна најава. Заштитените марки се сопственост на Конинклијке Филипс НВ или на нивните соодветни сопственици. www.philips.com

Документи / ресурси

PHILIPS TAB7207 Звучна лента со 2.1 канали со безжичен сабвуфер [pdf] Упатство за употреба
TAB7207, звучна лента со 2.1 канали со безжичен сабвуфер, TAB7207 2.1 канална звучна лента со безжичен сабвуфер, 2.1 канална звучна лента, звучна лента

Референци

Остави коментар

Вашата е-маил адреса нема да биде објавена Задолжителните полиња се означени со *