Lenovsonic-LOGO

Хибридни слушалки Lenovsonic K1-N безжични ушни слушалки

Lenovsonic-K1-N-Hybrid-Active-Noise-Cancelling-Wireless-Earbuds-PRODUCT

СПЕЦИФИКАЦИЈА

 • БРЕНД Леновсоник
 • ИМЕ НА МОДЕЛ К1-Н
 • БОЈА Бела
 • ФОРМАЛЕН ФАКТОР Во уво
 • ТЕХНОЛОГИЈА НА КОНЕКТИВНОСТ Безжичен
 • ПАКЕТ ДИМЕНЗИИ X x 9 3.78 1.34 инчи
 • Тежина на предметот 65 Ounce
 • БАТЕРИ Потребни се 3 литиум-полимерни батерии.
 • ВОДОПРОИЗВЕДУВАЊЕ IPX7

ШТО Е ВО КУБИЈАТА

 • 1 пар ANC слушалки
 • Кутија за безжично полнење
 • Кабел за тип-Ц
 • Совети за уво *3 (S/M/L)
 • Упатство за користење

ХИБРИДНО АКТИВНО ПОНИШТУВАЊЕ НА БУЧКАТА И КВАЛИТЕТ НА ЗВУК НА НИВО НА HIFI

За извонредно уживање во музика, филмови, повици и игри

БЕЗЖИЧНО И ЖИЧНО ПОЛНЕЊЕ

15 МИНУТИ НА НАПЛАТА ЗА 2 ЧАСА ВРЕМЕ НА ПЛАТА

Lenovsonic-K1-N-Hybrid-Active-Noise-Cancelling-Wireless-Earbuds-FIG-1

IP-X7 ОЦЕНКА НА ВОДООТПОРНОСТ

Отпорен на пот, вода и дожд

ЕДНОСТАВНО СПАРУВАЊЕ ВО ЕДЕН ЧЕКОР

Компатибилен со Apple и Android системот

Lenovsonic-K1-N-Hybrid-Active-Noise-Cancelling-Wireless-Earbuds-FIG-2

ЛЕСНИ КОНТРОЛИ НА УРЕДОТ

Lenovsonic-K1-N-Hybrid-Active-Noise-Cancelling-Wireless-Earbuds-FIG-3

ANC БЕЗЖИЧНИ СУШНИ ПУШКИ

Lenovsonic-K1-N-Hybrid-Active-Noise-Cancelling-Wireless-Earbuds-FIG-4

ДВОЈНО ХИБРИДНО ПОНИШТУВАЊЕ НА БУЧАВАТА

Три слоја на поништување на бучава

Lenovsonic-K1-N-Hybrid-Active-Noise-Cancelling-Wireless-Earbuds-FIG-5

ШУШКИ со 3 ГОЛЕМИНИ ЗА УДОБНО НОСЕЊЕ

Lenovsonic-K1-N-Hybrid-Active-Noise-Cancelling-Wireless-Earbuds-FIG-6

КАКО ДА СПАРИТЕ

 • Исклучете го Bluetooth на вашиот (мобилен или компјутер) уред
 • Вклучете ги вашите пупки Инди (тие ќе бидат во NON_CONNECTED или неспарени поради тоа што Bluetooth е исклучен на вашиот уред)
 • Допрете го центарот на СЕКОЈ пупка 4 пати (видете го дијаграмот подолу).

КАРАКТЕРИСТИКИ

 • 3-слојно хибридно активно поништување на шум: Силното активно поништување на бучавата спречува 99% од бучавата да оди до ушниот канал за да можете да се потопите во сè без никакво одвлекување.
 • Премиум квалитет на звукот: Уживајте во звукот со длабоки, силни басови, прецизни средни и јасни високи високи тонови директно од двојните динамички двигатели на нашиот акустичен систем. Широките звуци на слушалкитеtage овозможува секој дел од песната да блесне за слушање богато со детали.
 • Кутијата за полнење поддржува безжично полнење и полнење USB-C кабел. Кутијата за полнење може да обезбеди 4 целосни полнења за две слушалки, секоја слушалка може да се репродуцира 6 часа со едно полнење и можете да уживате во 24 часа музика во круг.
 • Наполнете во движење: Безжичното полнење го олеснува користењето телефони и слушалки заедно. Овие безжични слушалки можат да траат повеќе од 6 часа играње со едно полнење и 21 дополнителен час во компактното куќиште за полнење.
 • IPX7 водоотпорен: Оценката за хидроизолација IPX7 заедно со нано-облогата ви обезбедува високо ниво на заштита од вода. Секој клиент ќе ја добие и нашата безгрижна 18-месечна гаранција и пријателска услуга за клиентите.

Забелешка: Производите со електрични приклучоци се дизајнирани за употреба во САД. Излези и кнtage се разликуваат меѓународно и овој производ може да бара адаптер или конвертор за употреба во вашата дестинација. Ве молиме проверете ја компатибилноста пред да купите.

Најчесто поставувани прашања

Како ги полните Lenovsonic K1-N ANC слушалките?

За да ги исклучите слушалките и да почнете да се полнат, вратете ги во куќиштето и затворете го капакот. За полнење на куќиштето, или користете безжичен полнач или поврзете го на USB напојување. Предната LED диода ќе остане стабилно зелена кога куќиштето е целосно наполнето.

Дали можете да ги користите слушалките Lenovsonic K1-N една по една или треба да се користат и двете истовремено?

Може да уживате во двоен звук додека ја слушате вашата омилена музика ако ги носите двете слушалки. Сепак, можете да слушате музика во моно ако одлучите да носите само една слушалка. Куќиштето е отворено и се користат двете слушалки. Куќиштето е отворено и се користи или левата или десната слушалка.

Дали слушалките Lenovsonic K1-N ANC работат без музика?

Да, дури и без репродукција на музика, слушалките за поништување шум сè уште го обезбедуваат мирот и тишината што ви треба. Сепак, тие сè уште имаат ограничувања. И бидејќи овие слушалки се поефикасни во блокирањето на шумот кога се репродуцира музика, нивните ограничувања се поочигледни кога ги нема.

Како да знам дека мојата футрола за слушалки Lenovsonic K1-N е целосно наполнета?

Светлото го покажува статусот на полнење на вашите AirPods ако се во вашата кутија и ако капакот е отворен. Светлото ја покажува состојбата на вашиот случај додека вашите AirPods не се во него. Зелената боја означува целосно полнење, додека килибарот означува дека има уште повеќе од едно целосно полнење.

Како функционираат слушалките Lenovsonic K1-N ANC?

Системот се потпира на микрофони за да ги „слуша“ звуците и во и надвор од слушалката, ANC процесор за да ги менува звучните бранови и внатрешен звучник за да го елиминира надворешниот звук со неутрализирање на звучните бранови. слично на правење нула со додавање -2 внатре и +2 надвор.

Како да ги проверите слушалките Lenovsonic K1-N за ANC?

Додека не слушнете ѕвонче, притиснете и задржете го сензорот за сила на стеблото на AirPod. Притиснете го и задржете го сензорот за сила на кој било од AirPod додека ги носите двата AirPods за наизменично да се менувате помеѓу режимите за активно поништување шум и режим на транспарентност.

Дали секогаш треба да ги чувам слушалките Lenovsonic K1-N во случај додека се полнат?

Кога не се користи, футролата ќе ги полни двете слушалки и ќе ги држи заедно. Повеќето случаи имаат литиум-јонска батерија која ги одржува слушалките да се полнат додека не се наполнат целосно. Ушните пупки секогаш треба да ги имате при рака за секој случај.

Дали ги полните Lenovsonic K1-N слушалките со отворена или затворена футрола?

Затворете го капакот на кутијата за полнење откако ќе ги ставите слушалките внатре. LED диодата за батеријата во кутијата за полнење е црвена, жолта или зелена кога капакот е отворен за да се прикаже моменталната состојба на батеријата на слушалките. На слушалките им требаат околу два часа за целосно полнење.

Како да знаете дали вашиот ANC работи?

Ставете ги двете слушалки во кутијата за полнење, оставете ги да седат таму кратко време, а потоа извадете ги. Допрете го сензорот за допир додека ги носите слушалките за да го активирате поништувањето на шумот.

Што се случува ако премногу ги наполните безжичните слушалки Lenovsonic K1-N?

Не, не е можно да се преполнат слушалките. Со кој било производ од литиум јони, ова не треба да биде проблем.

Колку долго остануваат наполнети безжичните слушалки Lenovsonic K1-N?

AirPods и Galaxy Buds Pro, два популарни модели на безжични слушалки, нудат време за слушање од 5 до 6 часа со едно полнење. Полудневното траење на батеријата се смета дека е прилично добро за сегашниот пазар со оглед на додадените карактеристики и подобриот квалитет на звукот.

Дали треба целосно да ги наполнам моите нови ушни слушалки Lenovsonic K1-N?

Пред да ги користите слушалките за прв пат или откако ќе останете во мирување некое време, се препорачува целосно да ја наполните батеријата. Потребни се минимум 30 минути за да се вклучи батеријата додека се полни за прв пат или откако е целосно испразнета.

Колку долго треба да ги полните Lenovsonic K1-N слушалките?

На слушалките им требаат околу два часа за целосно полнење. Ако батеријата е празна, можете да го продолжите нејзиниот животен век за 10 до 20 минути со полнење во кутијата за полнење.

Дали безжичните слушалки Lenovsonic K1-N губат полнење кога не се користат?

Кога слушалките не се во употреба или во торбичката за носење, батеријата се троши. Секогаш држете ги слушалките наполнети кога не ги користите за најдобри резултати.

Остави коментар

Вашата е-маил адреса нема да биде објавена Задолжителните полиња се означени со *