KRAMER 900xl стерео моќ Ampживописен

KRAMER-900xl-Стерео-напојување-Ampлафикатор-производ

900xl е моќност со високи перформанси ampзаштитник за стерео аудио сигнали на ниво на линија. Уредот прифаќа небалансирани аудио сигнали на двата RCA или 3.5 мм конектори и испорачува излез на звучник од 10 вати RMS по канал во оптоварување од 4ΩKRAMER-900xl-Стерео-напојување-Ampлафикатор-сл-1

КАРАКТЕРИСТИКИ

 • Висока ефикасност - Работа од класа D
 • Сооднос S/N – 60dB
 • Контрола – Избор на гласност и влез од предниот панел и RS−232
 • Компактен Kramer TOOLS™ – 3 единици може да се монтираат рамо до рамо во простор за багажник од 1U со препорачаниот адаптер за решетка

ТЕХНИЧКИ СПЕЦИФИКАЦИИ

 • ВЛЕЗИ: 1 неурамнотежен стерео аудио на конектор за мини приклучок од 3.5 мм, 1 небалансиран стерео аудио на RCA конектори
 • ИЗЛЕЗ: 1 стерео диференцијален излез на звучник
 • ИЗЛЕЗНА МОЌНОСТ: 2x10W (4Ω)
 • ВЛЕЗ ЧУВСТВО: 460mV
 • ИЗЛЕЗНА МУЗИКА
 • МОЌНОСТ: 2x40W (4Ω)
 • ПРОПИС (-3dB): 25 kHz
 • Сооднос S/N: 85dB @1kHz, излез 0dBu
 • КОНТРОЛИ: Опсег на засилување: -14 до +32 dB при високо засилување; −21 до +20dB при мала добивка
 • СПОЈУВАЊЕ: Влез: AC; Излез: DC
 • АУДИО THD + шум: 0.6% @0dBu излез
 • АУДИО 2
 • ХАРМОНИЧНО:
 • Излез од 0.35% @0dBu
 • ПОТРОШУВАЧКА НА ЕНЕРГИЈА: 12V DC, 2.0A
 • РАБОТНА ТЕМПЕРАТУРА: 0° до +40°C (32° до 104°F)
 • ТЕМПЕРАТУРА НА СКЛАДИРАЊЕ: -45° до +72°C (-49° до 162°F)
 • ВЛАЖНОСТ: 10% до 90%, RHL некондензирачки
 • ВКЛУЧЕН ДОДАТОЦИ: Напојување
 • Димензии на производот 12.00cm x 7.15cm x 2.44cm (4.72″ x 2.81″ x 0.96″ ) Ш, Д, В
 • Тежина на производот 0.0 кг (0.0 фунти) прибл
 • Димензии за испорака 15.70cm x 12.00cm x 8.70cm (6.18″ x 4.72″ x 3.43″ ) Ш, Д, В
 • Тежина на испорака 0.6 кг (1.4 фунти) прибл

KRAMER-900xl-Стерео-напојување-Ampлафикатор-сл-2

Документи / ресурси

KRAMER 900xl стерео моќ Ampживописен [pdf] Упатство за употреба
900xl, стерео напојување Ampпоживо, Моќ Ampпоживо, Ampживописен

Остави коментар

Вашата е-маил адреса нема да биде објавена