Лого на COMFIERCF-4803B
Рачен масажер со топлина
Упатство за користење

COMFIER CF 4803B рачен масажер со топлина -

Упатство

Ви благодариме што купивте COMFIER РАЧЕН МАСАЖЕР СО ТОПЛИНА Со нормална нега и соодветен третман, тој ќе обезбеди долгогодишна сигурна услуга КАРАКТЕРИСТИКИ
– Интелигентен притисок со функција за смирувачка топлина.
– Персонализирајте ја вашата масажа со 3 различни нивоа на интензитет.
– Совршен за компјутерски работници, пијанисти и домаќинки.
– Вклучена е батерија на полнење
– Мала тежина и лесна за носење за масажа насекаде.

СОДРЖИНА

 • Рачен масажер со топлина
 • USB кабел

COMFIER CF 4803B рачен масажер со топлина - СОДРЖИНА

ТЕХНИЧКИ ПОДАТОЦИ

Мерењата: X x 7.48 7.28 4.13 инчи
Тежина: 1.98 lbs
Батерија Voltage: 3.7 VDC 2200 mAh
Номинална моќност: Макс. 8 вати
Целосно полнење на батеријата: ≤ 3 часа
Батерија Макс. Време на траење: ≥ 1.5 часа
Стандардно автоматско траење: 15 минути

Инструкции за работа и контролер

COMFIER CF 4803B Рачен масажер со топлина - копче за загревање

Полнење на батеријата

 1. Поврзете го USB-кабелот со соодветната порта на уредот.
 2. Нормално, потребни се 2.5-3 часа за целосно полнење на батеријата.
 3. Додека се полни, показното светло трепка црвено, кога целосно ќе се наполни, индикаторското светло ќе остане зелено.
 4. Ако батеријата е полна, уредот може да работи непрекинато околу 1.5 часа.
 5. Можете да го користите масажерот додека се полни, но се препорачува прво да ја наполните батеријата, а потоа да ја користите.

COMFIER CF 4803B рачен масажер со топлина - полнење на батеријата

Ве молиме користете го на начин прикажан подолу

 • Овој уред автоматски ќе се исклучи откако ќе истече тајмерот за 15 минути.
 • Не го поставувајте или користете го масажерот во бања или слично влажно / damp области.
 • Не користете го овој уред додека возите. За ваша сопствена безбедност, го опремуваме масажерот со заштита од прегревање. Топлина се создава во моторите кога се ставаат под голем стрес и прекумерен притисок. Пред ова може да создаде ризик и по траење од 15 минути.
 • Исто така, треба да му дозволите на вашето тело некои периоди за одмор. За да избегнете премногу оптоварување на вашите мускули, препорачуваме да не надминувате континуирана масажа од 15 минути.

Безбедносни упатства

MELLOW HD NSB 14F FE 14 инчи целосно двократна метална платформа за кревет Рамка за кревет со тешки челични летви - иконаВе молиме внимателно прочитајте ги следните упатства пред да го ставите во употреба вашиот уред за масажа за да обезбедите непроблематична работа и оптимална ефикасност.
Ве молиме чувајте ги овие упатства за употреба за понатамошна употреба!

 • Уредот за масажа е во согласност со признатите технички принципи и најновите безбедносни прописи.
 • Не мокрејте, не користете иглички, никогаш не отстранувајте го капакот.
 • Овој предмет НЕ е ИГРАЧКА. Внимателен надзор е неопходен кога овој апарат го користат, на, или во близина на деца или лица со посебни потреби.
 • Овој апарат никогаш не треба да остане без надзор кога е вклучен во струја.
 • Сите можни поправки може да ги врши само овластен стручен персонал.
  Неправилна употреба и неовластени поправки не се дозволени од безбедносни причини и доведуваат до губење на гаранцијата.
 • Никогаш не допирајте го приклучокот за струја со влажни раце.
 • Ве молиме избегнувајте контакт на уредот со вода, високи температури и директна сончева светлина.
 • Не користете оштетени кабли, приклучоци или лабави приклучоци.
 • Во случај на дефект, веднаш исклучете го од електричната мрежа.
 • Не користете ако имате кожни заболувања, отворени рани или отечени или воспалени области.
 • Злоупотреба или неточна употреба ја исклучува секоја одговорност за штета.
 • Не користете го овој уред додека возите.
 • Не користете додека спиете.
 • Со цел да се избегне прекумерно стимулирање на мускулите и нервите, препорачаното време за масажа не треба да надминува 15 минути одеднаш.
 • Секоја масажа - дури и масажа на раце - мора да се воздржи за време на бременоста или ако една или повеќе од следниве тегоби се присутни во областа за масажа: неодамнешни повреди, тромботични заболувања, сите видови на воспаленија и отоци и рак. Се препорачува да се консултирате со лекар пред да направите масажа за лекување на болести и болести.
 • Ако сте зависни од електрични помагала, на пр. Пејсмејкери, ве молиме задолжително консултирајте се со вашиот лекар за медицински совет пред да направите масажа.
 • Приложениот материјал за пакување не треба да се користи како играчка.
  Непочитувањето на горенаведените упатства може да претставува злоупотреба на производот и може да предизвика сериозни повреди или изгореници.
 • Не користете го овој производ за медицински третман.

Инструкции за нега и чистење

ГРИА И ОДРУВАЕ

 1. Dampmk крпа во вода или 3%–5% благ раствор за детергент.
 2. Избришете ги валканите места со влажна крпа.
 3. Почекајте уредот целосно да се исуши пред употреба.
 4. Секогаш исклучувајте го уредот пред да го чистите.
 5. Пред чистење, оставете го уредот да се излади.
 6. Избришете го уредот со мека, сува крпа. Не користете ткаенини што содржат какви било хемикалии или алкохол и течности со растворувачи.
 7. Никогаш не потопувајте ниеден дел од уредот во течност.
 8. Ставете го масажерот на безбедно, суво и ладно место. Избегнувајте контакт со остри рабови или зашилени предмети кои може да ја исечат или продупчат површината.

Смена на проблеми

Растројство Причина / решение
Не може да го вклучите масажерот Слаба на батеријата/ Наполнете ја пред да ја користите
Масажерот ненормално запре Батеријата е без струја/наполнете ја батеријата или истече 15 минути самостојно, рестартирајте го производот
Мал шум на масажерот Тоа е нормална работна бучава на внатрешниот механизам

Гаранција

Ако имате било каков проблем во врска со производот, ве молиме слободно контактирајте со нас со испраќање е-пошта до supportus@comfier.com Ќе се стремиме да обезбедиме најдобра можна услуга во рок од 24 часа.
30 дена безусловно Враќање
Производот на Comfier може да се врати за да добие целосна наплата од која било причина во рок од 30 дена.
Ве молиме контактирајте ја нашата служба за корисници (supportus@comfier.com), нашиот персонал ќе ве контактира во рок од 24 часа.
90 дена враќање/замена
Комерцијалниот производ може да се врати/замени во рок од 90 дена доколку производот се расипе во периодот на правилна употреба.
12 месеци гаранција
Доколку производот се расипе во рок од 12 месеци во периодот на правилна употреба, клиентите можат да уживаат во соодветната гаранција за нивна замена.
Внимание!
Нема да се даде гаранција за каква било виша сила и вештачки причини за неисправен производ, како што се несоодветна грижа, лично рушење и намерно оштетување итн.

Продолжете ја гаранцијата бесплатно

 1. Внесете го следново URL или скенирајте го QR-кодот подолу за да ја пронајдете страницата на COMFIER на Фејсбук и да ја лајкнете, внесете „Гаранција“ во messenger за да ја продолжите вашата гаранција од 1 година на 3 години.COMFIER CF 4803B Рачен масажер со топлина - qrhttps://www.facebook.com/comfiermassager
  OR
 2. Испратете порака „Гаранција“ и ни е-пошта supportus@comfier.com да ја продолжите вашата гаранција од 1 година на 3 години.

Имате прашање?
Тел: (248) 819-2623
Понеделник-петок 9:00-4:30 часот
Е-пошта: supportus@comfier.comЛого на COMFIERCOMFIER TECHNOLOGY CO.,LTD.
Адреса: 573 BELLEVUE RD
ЊУАРК, ДЕ 19713 САД
www.facebook.com/comermassager
supportus@comfier.com
www.comer.com

Документи / ресурси

COMFIER CF-4803B рачен масажер со топлина [pdf] Упатство за употреба
CF-4803B рачен масажер со топлина, CF-4803B, масажер за раце со топлина, масажер со топлина

Остави коментар

Вашата е-маил адреса нема да биде објавена Задолжителните полиња се означени со *