AVOVA-логото

AVOVA A2 True Wireless Earbuds Bluetooth слушалки

AVOVA-A2-Bluetooth-True-Wireless-Earbuds-Product

СПЕЦИФИКАЦИЈА

 • БРЕНД АВОВА
 • ИМЕ НА МОДЕЛ A2
 • БОЈА Црна
 • ФОРМАЛЕН ФАКТОР Во уво
 • ТЕХНОЛОГИЈА НА КОНЕКТИВНОСТ Безжичен
 • ДИМЕНЗИИ НА ПРОИЗВОД X x 8 1 2.1 инчи
 • Тежина на предметот 34 Ounce
 • БАТЕРИ Потребни се 1 литиум-полимерни батерии.
 • ВОДОПРОИЗВЕДУВАЊЕ IPX4
 • ВЕРЗИЈА ЗА BLUETOOTH 0
 • Специјална карактеристика ПАМЕТНА КОНТРОЛА НА ДОПИР

ШТО Е ВО КУБИЈАТА

 • Безжични слушалки со кутија за полнење

ПАМЕТНА КОНТРОЛА НА ДОПИР

Контролирајте ја музиката и повиците со допир на прстот

AVOVA-A2-Bluetooth-True-Wireless-Earbuds-fig-1

АВТОМАТСКО СПАРУВАЊЕ СО ЕДЕН ЧЕКОР

По првото спарување, слушалките автоматски се спаруваат со телефонот додека го отворате куќиштето.

AVOVA-A2-Bluetooth-True-Wireless-Earbuds-fig-2

ЦЕЛ ДЕН ВРАЌАЊЕ НА БАТЕРИЈАТА

Кабелот Type-C се полни побрзо и подолго

AVOVA-A2-Bluetooth-True-Wireless-Earbuds-fig-3

ОБЕЗБЕДНО СОГЛАСУВАЊЕ И УЛТРА ЛЕСНО

Супер лесен дизајн. удобно се вклопуваат во вашето уво

AVOVA-A2-Bluetooth-True-Wireless-Earbuds-fig-4

Драјвер за стерео звук за Hi-Fi Bluetooth 5.0 ве прави вдлабочени во музиката

AVOVA-A2-Bluetooth-True-Wireless-Earbuds-fig-5

КАКО ДА СПАРИТЕ

 • Слушалките се вадат од кутијата за полнење.
 • Задржување на копчето за вклучување притиснато.
 • Се отвора кутијата за полнење
 • Извадете ги слушалките од кутијата за полнење и повторно вметнете ги.
 • Притискање на копчето за спарување на кутијата за полнење.
 • Користење на копчето за спарување на слушалките.

ПРЕДУПРЕДУВАЊЕ

ОПАСНОСТ ОД ДАВЕЊЕ - ПРЕДУПРЕДУВАЊЕ: Овој производ содржи мали магнети. Проголтаните магнети можат да се залепат низ цревата и да предизвикаат сериозни инфекции и смрт. Побарајте итна медицинска помош ако магнетите се проголтаат или вдишат.
Опасност од гушење Мали делови. Не за деца под 3 год.

КАРАКТЕРИСТИКИ

 • АВТОМАТСКО СПАРУВАЊЕ И ЛЕСНО РАКУВАЊЕ Нашите слушалки со Bluetooth A2 се автоматско спарување, извадете ги слушалките од куќиштето за полнење и LED индикаторот ќе трепка црвено и сино, а потоа можете да ги користите вашите Bluetooth уреди за да ги најдете слушалките A2 и тие автоматски ќе се поврзат. Кога користите, можете да ги допрете двете слушалки за да го контролирате телефонот, како што е прекинувачот за музика, прилагодување на јачината на звукот, телефонските повици итн. Нема потреба да се прилагодувате преку вашиот мобилен телефон, тоа е многу погодно.
 • БЕЗЖИЧНО ПОЛНЕЊЕ И ВОДООТПОРЕН IPX5 Куќиштето за полнење на овие слушалки со Bluetooth поддржува безжично полнење и кабел за полнење Type-C. Овие безжични слушалки се водоотпорни IPX5, кои можат да се користат како спортски слушалки. Можете да слушате музика додека читате, работите, фитнес и спортувате итн.
 • ПАМЕТНА КОНТРОЛА НА ДОПИР Функцијата за паметна контрола на допир ја прави оваа безжична слушалка поудобна, левата или десната слушалка со краток допир еднаш за репродукција/паузирање на музика и одговарање на повици, двоен допир на левата или десната слушалка оди на претходната или следната песна кога се репродуцира музика, двапати притиснете лево или десни слушалки за зголемување или намалување на јачината на звукот кога слушате музика. Можете лесно да ги контролирате безжичните слушалки со Bluetooth слушалки без да ракувате со телефонот.
 • BLUETOOTH 5.0 Применувајќи ја напредната технологија Bluetooth 5.0, оваа вистинска безжична слушалка може во голема мера да ја подобри брзината на преносот и да ви обезбеди искуство на слушање со мала латентност. Исто така, овие Bluetooth слушалки имаат јасен стерео звук, одлична е за релаксација после целодневна работа.
 • НАПЛАТЕЊЕ ВО ТЕК Овие слушалки со Bluetooth можат да репродуцираат музика 3~4 часа, долго траење на батеријата за време на мирување од 60~100 часа. Обезбедувајќи брзо полнење, за целосно полнење со футрола за полнење ќе бидат потребни не повеќе од 2 часа преку безжично полнење. Во меѓувреме, безжичните Bluetooth слушалки се мали и лесни, полесни се за носење за работа, фитнес и спорт, итн.

Забелешка: Производите со електрични приклучоци се дизајнирани за употреба во САД. Излези и кнtage се разликуваат меѓународно и овој производ може да бара адаптер или конвертор за употреба во вашата дестинација. Ве молиме проверете ја компатибилноста пред да купите.

Најчесто поставувани прашања

Колку долго трае батеријата на вистинските безжични слушалки AVOVA A2?

AirPods и Galaxy Buds Pro, два популарни модели на безжични слушалки, нудат време за слушање од 5 до 6 часа со едно полнење. Полудневниот век на батеријата се смета дека е доста добар за сегашниот пазар со оглед на додадените можности и подобриот квалитет на звукот.

Како да знам кога се полнат моите вистински безжични слушалки AVOVA A2?

Внимателно вметнете ги слушалките во нивните соодветни магнетни порти во кутијата за полнење, така што слушалките ќе станат црвени, а LED индикаторите на куќиштето ќе станат сини. LED индикаторите ќе се исклучат штом ќе заврши полнењето. На слушалките обично им треба еден час за целосно полнење од „рамно“.

Која е поентата на вистинските безжични слушалки AVOVA A2?

Вистинските безжични слушалки обезбедуваат неспоредлива подвижност и препознатливо искуство при слушањето, но тие сепак имаат голем број недостатоци, меѓу кои не и најмалку важно се нивната астрономска цена и краткото траење на батеријата.

Дали се преполнуваат вистинските безжични слушалки AVOVA A2?

Не, не е можно да се преполнат безжични слушалки. Куќичката за полнење ќе престане да им дава струја на слушалките штом ќе се наполнат целосно.

Можете ли да спиете со вистински безжични слушалки AVOVA A2?

Да, но користењето навистина безжични слушалки го прави попријатно. Овие немаат кабли што би можеле да ве заплеткаат и цврсто да се вклопат во увото. За да ги блокирате звуците што ве спречуваат да заспиете, некои модели имаат и активно поништување на бучавата.

Може ли да ги наполнам слушалките AVOVA A2 преку ноќ?

За да се спречи преполнување, литиумските батерии имаат вградена функција за автоматско исклучување што се активира кога ќе се достигне целосно полнење. Нивото на батеријата ќе треба да падне под одредено ниво, дури и додека е вклучено, за да почне да се полни уште еднаш.

Дали треба да ги чувам слушалките AVOVA A2 во случај додека се полни?

Затворете го капакот на кутијата за полнење откако ќе ги ставите слушалките внатре. LED диодата за батеријата во кутијата за полнење е црвена, жолта или зелена кога капакот е отворен за да ја покаже моменталната состојба на батеријата на слушалките. На слушалките им требаат околу два часа за целосно полнење.

Колку часа се полнат слушалките AVOVA A2?

На слушалките им требаат околу два часа за целосно полнење. Ако батеријата е празна, можете да го продолжите нејзиниот животен век за 10 до 20 минути со полнење во кутијата за полнење.

Колку време е потребно за полнење на безжичните слушалки AVOVA A2?

Слушалките може целосно да се наполнат за околу два часа. Ако батеријата е празна, можете да го продолжите нејзиниот животен век до еден час со полнење од 10 до 20 минути во кутијата за полнење.

Како се грижите за безжичните слушалки AVOVA A2?

Подобро од целосно полнење е делумното полнење. Ако можете, обидете се да го задржите нивото на 80% или помалку. Не наплаќајте ништо преку ноќ. Обидете се да не ја прегреете батеријата. Додека слушалките се полнат, обидете се да не ги користите. Кога не ги користите, исклучете ги слушалките.

Како ги чувате вистинските безжични слушалки AVOVA A2?

Секогаш чувајте ги слушалките безбедни и заштитени во кутијата за полнење. Бидете внимателни и чувајте ја кутијата за полнење подалеку од влага.

Дали е во ред да се носат слушалки AVOVA A2 додека се полни?

Додека го користите USB-кабелот за полнење за полнење на слушалките, сепак можете да ги користите. Ако кабелот - како аудио или кабел за полнење - е прикачен на USB-портата на слушалките, може да забележите мало зголемување на температурата таму.

Дали можете да ги оставите безжичните слушалки AVOVA A2 на полнач?

Не оставајте ја футролата за полнење или слушалките постојано приклучени. Исклучете го кабелот откако ќе се наполнат целосно. Проверете го прирачникот за какви било специфични упатства за складирање ако планирате да ги оставите слушалките една недела или подолго.

Може ли да користам слушалки AVOVA A2 додека телефонот се полни?

Да. Додека го користите USB-кабелот за полнење за полнење на слушалките, сепак можете да ги користите. Ако кабелот - како аудио или кабел за полнење - е прикачен на USB-портата на слушалките, може да забележите мало зголемување на температурата таму.

Колку често треба да се полнат безжичните слушалки AVOVA A2?

Мора да се наполни во кутијата за полнење пет часа претходно. Добрата футрола за полнење може да складира осум полнења, што ви овозможува до 40 часа репродукција пред самата футрола да треба да се наполни. Добијте повеќе информации за трајноста на батеријата на слушалките за вистински безжичен Bluetooth!

Видео

Остави коментар

Вашата е-маил адреса нема да биде објавена Задолжителните полиња се означени со *